Udostępnij na:
Ładowanie Wydarzenia

Bartoszyckie Lato Artystyczne: koncert Roberta Bielaka

19 sierpień

W piątek 19 sierpnia 2022r. o godz. 19:30 na scenie letniej Bartoszyckiego Domu Kultury (pl. Konstytucji 3 Maja) wystąpi Robert Bielak z programem „Robert Bielak Ensemble”. Wstęp bezpłatny!

Robert Bielak to skrzypek, gitarzysta, kompozytor, aranżer, animator, wizjoner. Twórca Cabaretu dada Go. Absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Antoniego Hoffmana olsztyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Studiował animację społeczno-kulturalną w Olsztynie. Laureat trzech Grand Prix Festiwali Piosenki Francuskiej: w Lubinie, Poznaniu i Warszawie. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej – współpracując z Dariuszem Siastaczem, aktorem scen trójmiejskich (obecnie aktor filmowy i serialowy, m.in. „Kryminalni”).

Robert to współtwórca i szef muzyczny grupy literacko-muzycznej Scena Babel (1999-2006). Był kierownikiem muzycznym olsztyńskiego teatru „Jaracza” (2005-2007, dyr Janusz Kijowski). W tym czasie napisał dla niego kilkanaście ilustracji muzycznych i produkcji teatralnych (m.in. największa olsztyńska śpiewogra w historii” Niech żyje bal”).

Zwany przez Jerzego Maksymiuka „marymonckim muzykiem tunelowym”. Grał w muzycznych sztukach warszawskich teatrów: Muzycznego Roma, Współczesnego, Studio, Rampa, Polskiego. Współpracował z Markiem Ałaszewskim i grupą Klan, Mirosławem Gilem (lider Believe), Januszem Stasiakiem (ex wokalista Korpusu), Markiem Piekarczykiem, Maciejem Zembatym (wieloletnia współpraca, płyta „Wolność, znaczy freedom”), Danutą Błażejczyk, Anną Czartoryską (koncerty i płyta „Morfina”).

Na jego koncie jest także wieloletnia współpraca z takimi artystami i instytucjami jak: Roman Kołakowski (rewelacyjny tłumacz piosenek Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Leonarda Cohena) i jego Teatr Piosenki, Teatr ES z Siedlec Waldemara Koperkiewicza, Question Mark z Bydgoszczy (grupa alternatywnego rocka – na koncie kilka płyt).

Poza trym nagrywał i koncertował z Joanną Mioduchowską, Basią Raduszkiewicz, Piotrem Bakalem (szef Międzynarodowego Festiwalu bardów OPPA w Warszawie), Grzechem Piotrowskim. Stale współpracuje z Martą Andrzejczyk, pieśniarką i animatorką życia kulturalnego Olsztyna, Adamem Andryszczykiem.

Robert jest miłośnikiem piosenki z „tekstem”. Wizjoner artystyczny, juror, nauczyciel, koncertujący muzyk, leader, performer. Doświadczony nauczyciel gry na gitarze i skrzypcach. Prowadzi warsztaty w zakresie interpretacji piosenki, improwizacji, kreacji scenicznej. Jego pasja to dźwięk, słowo, poezja i scena. Uwielbia wszystko, co świeci i „błyszczy się”. Komponuje, produkuje i realizuje projekty, zdarzenia muzyczne i estradowo-teatralne.

Ciekawostka! Był pierwszym wokalistą metalowej grupy Vader. Z kolei płyta doom metalowej grupy Neolithic (na której zamieścił swoje wizje na skrzypcach) była bardzo popularna we Francji, Skandynawii i Japonii.

Share This Event

383764
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec
Date:
19 sierpnia
End:
19 sierpnia
Venue
Plac Konstytucji 3 Maja
Adres:
Plac Konstytucji 3 Maja