Koncert Eli Dębskiej „Ballady Leonarda Cohena i autorskie”

Powrót do wydarzeń
Udostępnij na:
Początek wydarzenia:
14 lutego
Koniec wydarzenia:
14 lutego
Miejsce wydarzenia:
Bartoszycki Dom Kultury
Adres:
Bohaterów Warszawy 11
Bartoszyce, 11-200 Polska

W tegoroczne walentynki zapraszamy do Bartoszyckiego Domu Kultury. We wtorek 14 lutego 2023 r. o godz. 19:00 odbędzie się tam koncert Eli Dębskiej pt. „Ballady Leonarda Cohena i autorskie”.

Ela Dębska – aktorka, kompozytorka, a przede wszystkim niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego.

Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, czy Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach.

Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery, jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Wstęp bezpłatny!