„Idę do kina” w Bartoszycach

Powrót do wydarzeń
Udostępnij na:
Początek wydarzenia:
30 stycznia
Koniec wydarzenia:
30 stycznia
Miejsce wydarzenia:
Bartoszycki Dom Kultury
Adres:
Bohaterów Warszawy 11
Bartoszyce, 11-200 Polska

W poniedziałek 30 stycznia w Bartoszyckim Domu Kultury aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Początek o godz. 11. Zobacz w swoim mieście tętniący akcją komediowy kryminał „Niebezpieczni dżentelmeni”, albo dokumentalny film „Fenomen” o historii powstania WOŚP i jej twórcy Jurku Owsiaku, lub zabierz swoje pociechy na najnowszą przygodę w uniwersum Shreka „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Na dużym ekranie również możesz obejrzeć błyskotliwą komedię weselną „Ślub doskonały”.

Ceny biletów

  • normalny 20 zł,
  • ulgowy 18 zł,
  • grupowy 16 zł.
„Niebezpieczni dżentelmeni” – Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo, do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.
„Fenomen” – to pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska. Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.
„Ślub doskonały” – panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mama (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza prawdziwa lawina zdarzeń.
„Kot w Butach: Ostatnie życzenie” – Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.
Bilety dostępne tutaj.