Miejskie inwestycje

Udostępnij na:

Inwestycje w naszym mieście, to w głównej mierze zadania związane z budową dróg, chodników, kanalizacji. To także inwestycje, z których czerpią korzyści nasi najmłodsi mieszkańcy i młodzież. Przykładem takich inwestycji są termomodernizacje i remonty szkół oraz budowa boisk sportowych. Zaliczyć tu także możemy budowę miejskiego placu zabaw i toru rowerowego „dirt”.
Miasto chcąc zwiększyć swoją atrakcyjność a zarazem umożliwić mieszkańcom miasta i okolic aktywny, całoroczny wypoczynek otworzył w ubiegłym roku lodowisko. W tym roku podpisana została umowa na dofinansowanie modernizacji otwartego basenu przy ul. Limanowskiego z RPO Warmia i Mazury.
Nasze zabytki zostały zaopatrzone w tablice informacyjne w czterech językach, co pozwoli przybliżyć ich historie odwiedzającym nas turystom. Oczywiście nie samą turystyką żyje miasto. Duży potencjał do wykorzystania wynika z posiadanych gruntów przeznaczonych pod inwestycje gospodarcze znajdujące się w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Właśnie niedawno zakończyły się prace związane z budową nowej i przebudową istniejącej już drogi wraz uzbrojeniem na terenach, które zostaną przekazane pod inwestycje przy ul. Gen. Bema.
Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze inwestycje, które zostały wykonane w ostatnich latach. Po kliknięciu na mapę w określony punkt będzie można zobaczyć daną inwestycję na fotografii.