W-M Specjalna Strefa Ekonomiczna

Udostępnij na:

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to obszar 738,8 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje gospodarcze. Na obszar ten składa się 19 Podstref zlokalizowanych na terenie następujących miast i gmin: Bartoszyce, Ciechanów, Dobre Miasto, Elbląg, Iława, Iłowo, Lidzbark Warmiński, Mława, Morąg, Mrągowo, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Olsztynek, Ostrołęka, Ostróda, Pasłęk, Szczytno i Wielbark.
Grunty objęte granicami W-M SSE przeznaczone są pod nową zabudowę. Tereny oferowane inwestorom są w znacznej mierze uzbrojone i dogodnie położone pod względem komunikacyjnym. W pobliżu większości Podstref funkcjonują kolejowe stacje przeładunkowe. Grunty nie cieszące się zainteresowaniem inwestorów są systematycznie wyłączane z granic W-M SSE a w ich miejsce włączane są tereny spełniające oczekiwania przedsiębiorców.
Przedsiębiorcy działający na terenie W-M SSE w ramach Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mają prawo do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. W myśl obowiązujących przepisów województwo warmińsko-mazurskie należy do obszaru, na którym przedsiębiorca może otrzymać najwyższą, w skali kraju pomoc publiczną. Szczegóły dotyczące podstaw i wielkości udzielanej pomocy można znaleźć na stronie internetowej www.wmsse.com.pl w zakładce “ulgi i preferencje”.
Więcej informacji na www.wmsse.com.pl