Pracownicy pomocy społecznej obchodzili swoje święto

Udostępnij na:

Kierują się empatią i chęcią pomocy drugiej osobie. Są wrażliwi na potrzeby innych. Dają oparcie w trudnych chwilach. W piątek 18 listopada br. swoje święto mieli pracownicy pomocy społecznej z całego powiatu bartoszyckiego.

Bartoszycki Dom Kultury był miejscem, w którym obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego (na mocy ustawy o pomocy społecznej przypada on co roku 21 listopada).

W imieniu Burmistrza Miasta Bartoszyce Piotra Petrykowskiego listy gratulacyjne dyrektorom dwóch przynależnych do tego samorządu placówek, Stefanii Michalik-Rosie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Annie Żukowskiej ze Środowiskowego Domu Samopomocy, przekazał jego zastępca Krzysztof Hećman. Zawierały one życzenia wszystkiego najlepszego oraz słowa uznania za codzienną pracę.

„Pomoc drugiemu człowiekowi, dbanie o jego potrzeby to jedne z naszych najszlachetniejszych cech. To jednak nie jest łatwa praca. Nie każdy może ją wykonywać. Potrzeba do niej ogromnych pokładów empatii, zrozumienia, cierpliwości, odporności.

Wraz z mieszkańcami Bartoszyc życzę Państwu, by te pokłady nigdy się nie wyczerpały. Pragnę, byście nigdy nie stracili wiary w sens swojej pracy, którą bez wątpienia można nazwać misją, by przynosiła Wam ona satysfakcję, by budziła szacunek i uznanie ze strony tych, którym na co dzień pomagacie” – można było przeczytać we wspomnianym liście.

Podczas uroczystości w BDK dyrektorzy placówek pomocowych z całego powiatu uhonorowali kilkudziesięciu swoich pracowników. W Środowiskowym Domu Samopomocy w Bartoszycach wyróżnienia otrzymali: Piotr Bandura, Monika Jazmin, Joanna Motylewska oraz Aneta Przybyłek. Z kolei Bożena Mularczyk otrzymała w Olsztynie nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

Natomiast w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach wyróżnienia trafiły do: Ewy Bednarskiej, Agaty Dądzik, Marii Harhaj, Haliny Jakubowicz, Grażyny Jaszczak, Diany Kurowickiej, Eweliny Kwiecińskiej, Marty Schubert, Wioletty Skoczylas, Eweliny Skupińskiej i Anny Wasilewskiej.