Relacja z konkursu Drugie Życie Roweru

Udostępnij na:

W niedzielę 8 Czerwca w ramach akcji „Weekend Polska Na Rowery” miasto Bartoszyce opanowali fani rowerów oraz majsterkowania startujący w tegorocznej edycji konkursu „Drugie Życie Roweru”.

Tegoroczną edycję konkursu poprowadził Henryk Sytner dziennikarz radiowy Trójki zajmujący się sportem i turystyką, szczególnie aktywnie popularyzujący turystykę rowerową.

Zasady uczestnictwa w konkursie były proste, należało, bowiem zbudować pojazd na bazie elementów jednośladu wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku. Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedem załóg, lecz z powodów technicznych jeden z uczestników nie mógł się stawić na finał konkursu w Bartoszycach.

Pozostali uczestnicy, którzy przybyli pokazali, że nie brakuje im fantazji. Szczególne gratulacje należą się najliczniejszej załodze składającej się dzieci ze świetlicy wiejskiej w Galinach, która pod opieką Pani Ewy Jasudowicz skonstruowała „Wesołą Ciuchcię”.

Podczas konkursu można było zobaczyć także „Rower dla wnuczków” Pana Romana Rudnika z Górowa Iławeckiego, który został przygotowany na konkurs, ale jak podkreślał autor tworzył go przede wszystkim z myślą o wnuczkach, które odwiedzają go podczas wakacji.

Pan Roman bardzo miło wspomina proces konstruowania pojazdu, ponieważ towarzyszył mu przy pracy kolejny uczestnik prezentujący pojazd „Rower Działkowca”.

Oprócz wspomnianych uczestników konkursu zaprezentowali się także Harcerze z pojazdem „MLEK” – Maskowany Lądowy Eko Krążownik, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce „Herkus” z pojazdem „Dragster” oraz ubiegłoroczni zwycięscy konkursu drużyna z Lidzbarka Warmińskiego z pojazdem „Rower Rodzinny 2+1”.

Wszystkie pojazdy zaprezentowały się widzom oraz publiczności podczas rundy pokazowej na wyznaczonej trasie. Mimo drobnych problemów z uporczywie spadającymi łańcuchami wszystkim udało się dojechać do punktu końcowego.

Po prezentacji Jury rozpoczęło ocenę pojazdów, a publiczność mogła w tym czasie podziwiać umiejętności Piotra Bielaka, który przygotował pokaz akrobacji rowerowych. Po zakończeniu fantastycznego pokazu przyszedł czas na wyniki konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyli ponownie reprezentanci Lidzbarka Warmińskiego z pojazdem „Rower Rodzinny 2+1”. Drugie miejsce zajęły dzieci ze świetlicy wiejskiej w Galinach pod opieka Pani Ewy Jasudowicz natomiast trzecie miejsce przypadło Panu Romanowi Rudnikowi, który skonstruował „Rower dla Wnuczków”.

Organizatorem drugie edycji konkursu „Drugie Życie Roweru” był Urząd Miasta Bartoszyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę. W szczególności dziękujemy za wsparcie oraz ufundowanie nagród rzeczowych Zakładowi Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Bartoszycach oraz firmie FAYAT BOMAG Polska Sp. z o.o. za gadżety.

Dziękujemy również mediom za wsparcie promocyjne w szczególności telewizji Bart-Sat, oraz serwisom internetowym:

  • polskanarowery.sport.pl
  • bartoszyce24.pl
  • wrower.pl
  • blogrowerowy.pl