Cztery konkurencje podczas Pikniku Strzeleckiego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Udostępnij na:

Dopiero w niedzielę 14 sierpnia br. udało się przeprowadzić Piknik Strzelecki, który był jednym z wydarzeń związanych z obchodami w Bartoszycach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W zawodach udział wzięło 20 uczestników.

Plenerowa rywalizacja odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Limanowskiego. Do organizacji imprezy połączyły swoje siły: Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, Urząd Miasta w Bartoszycach, LOK Bartoszyce i oddział PTTK przy 20 BBZ. Z uwagi na środek okresu urlopowego większość uczestników stanowili zawodnicy spoza Bartoszyc, akurat odwiedzający nasze miasto.

Bezpośrednim organizatorem był LOK Bartoszyce, który zaproponował uczestnikom cztery konkurencje: strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i leżącej, rzut granatem do celu oraz paintball. Łączny wynik decydował o ostatecznej kolejności. Konkurencje były ciekawe i urozmaicone, a uczestnicy bawili się świetnie.

Zawody wygrał wielokrotny uczestnik podobnych bartoszyckich imprez Mateusz Kozłowski. Drugie miejsce zajął również utytułowany Patryk Olszewski, a trzeci w ostatecznym rozrachunku był Kacper Słowikowski (pełne wyniki w galerii poniżej).

Zawody w konkurencji paintball mogły się odbyć dzięki udostępnieniu przez p. Tomasza Kubata sprzętu w postaci karabinków i dodatkowego wyposażenia, za co organizatorzy bardzo dziękują.