Rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Bartoszyckiego Budżetu Obywatelskiego 2021

Udostępnij na:

Informujemy, że 7 sierpnia 2021 r. rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do Bartoszyckiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Potrwa ono do 10 września 2021 r. W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszone zostały trzy propozycje.

Głosy oddawać mogą wyłącznie mieszkańcy Bartoszyc poprzez wypełnienie specjalnej karty do głosowania dostępnej w dwóch punktach głosowania: Urzędzie Miasta Bartoszyce oraz Bartoszyckim Centrum Informacji Turystycznej (Brama Lidzbarska). Głosować można również w formie elektronicznej (druk dostępny po prawej stronie) poprzez przesłanie skanu prawidłowo wypełnionej karty na adres e-mial: bbo@bartoszyce.pl

Pełnia lista projektów dopuszczonych do głosowania dostępna jest poniżej.

Kod projektu: BBO1
Nazwa projektu: Zewnętrzne stoły do Ping Ponga dla Szkół Podstawowych w Bartoszycach
Skrócony opis projektu: Realizacja projektu zakłada wyjście dzieci i młodzieży na podwórko, wzmocnienie ich aktywności fizycznej, integracji oraz profilaktyki w zakresie COVID-19, depresji, uzależnień od telefonów i komputera. Projekt skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, nie tylko podstawowej, rodzin, mieszkańców, gości i turystów.
Lokalizacja projektu: Szkoły Podstawowe na terenie Bartoszyc
Przybliżone koszty realizacji projektu: 42 000 zł


Kod projektu: BBO2
Nazwa projektu: Zakup fantomów oraz defibrylatorów treningowych AED do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy miejskiej Bartoszyce oraz dla Hufca ZHP Bartoszyce.
Skrócony opis projektu: Celem projektu jest zaopatrzenie bartoszyckich szkół podstawowych oraz Hufca ZHP w Bartoszycach w nowoczesny fantom i defibrylator treningowy niezbędny do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Zakup tych urządzeń przyczyny się do doskonalenia umiejętności i nawyków w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.
Lokalizacja projektu: gmina miejska Bartoszyce
Przybliżone koszty realizacji projektu: 18 751,60 zł


Kod projektu: BBO3
Nazwa projektu: Remont Sali rehabilitacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami w Bartoszycach
Skrócony opis projektu: Projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych SION. W ramach realizowanych przez Stowarzyszenie projektów , oprócz zajęć typowo rehabilitacyjnych oraz terapeutycznych, swoje miejsce mają również inicjatywy typowo rekreacyjne. Sala będzie służyła dla około 100 niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta.
Lokalizacja projektu: Bartoszyce, hala sportowa przy ul. Bema 39
Przybliżone koszty realizacji projektu: 37 332,08 zł