Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przedłużony o trzy miesiące

Udostępnij na:

Prezydent Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Tym samym wydłużony został czas trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r. o trzy miesiące (spis powszechny będzie trwał od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 września 2021 r., a nie – jak pierwotnie planowano – do dnia 30 czerwca 2021 r.).


Przypominamy Państwu, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy.

Podstawową formą spisu jest samospis internetowy. Interaktywna aplikacja dostępna jest na stronie nsp2021.spis.gov.pl. Te osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:
– wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)
– wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI).

Dla osób nie mających dostępu do Internetu oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego, Urząd Miasta Bartoszyce uruchomił stanowisko do samospisu. Na czas trwania spisu dostępne będzie ono w siedzibie Urzędu Miasta Bartoszyce (w godzinach pracy Urzędu) w pok. nr 1, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Gminnym Biurem Spisowym w Bartoszycach pod nr telefonu 695 726 828.