Dzięki dofinansowaniu do bartoszyckich szkół trafi ponad 50 laptopów

Udostępnij na:

9 czerwca 2020 r. w sali narad Urzędu Miasta Bartoszyce odbyło się oficjalne popisanie umów na przekazanie 52 laptopów poleasingowych do bartoszyckich szkół. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 77 948 zł.

Laptopy trafią do wszystkich szkół podstawowych w Bartoszycach. Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, po podpisaniu stosownych porozumień, przekazał je na ręce dyrektorów poszczególnych placówek. Po 14 sztuk sprzętu komputerowego otrzymają: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 7. Sześć sztuk laptopów otrzyma Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, a Szkoła Podstawowa nr 8 im. Łesi Ukrainki – 4 sztuki.

Projekt, z którego pochodzą pozyskane środki, jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii. Poszczególne gminy mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.