Chcesz skorzystać z programu „Czyste Powietrze”? Umów się na spotkanie konsultacyjne

Udostępnij na:

Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy Gminą Miejską Bartoszyce a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, istnieje możliwość udzielania pomocy mieszkańcom, którzy chcą skorzystać z dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Realizowane wsparcie polega na prowadzeniu konsultacji dot. między innymi zasad udzielania dotacji, intensywności dofinansowania, wymogów technicznych, terminów naboru wniosków oraz przedsięwzięć, które będą zakwalifikowane w ramach tego programu.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Budżet programu wynosi 103 mld zł. Program realizowany będzie do 2029 roku.

W Urzędzie Miasta w Bartoszycach można uzyskać Informacje na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie oraz umówić się na spotkanie konsultacyjne.

 

GMINNY PUNKY KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

adres: Urząd Miasta Bartoszyce (pok. nr 17A)

poniedziałek-piątek: 11:00-13:00

telefon: 89 762 98 19

e-mail: czystepowietrze@bartoszyce.pl

 

Więcej o programie dowiesz się w tym miejscu.