Ciepło przez cały rok – Wodociągowo-Ciepłownicza Spółka COWIK informuje

Udostępnij na:

W okresach przejściowych, jak choćby wiosną, kiedy sezon grzewczy powoli dobiega końca czy jesienią, kiedy sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął, często zdarza się nam odczuwać dyskomfort związany z zimnymi kaloryferami. Zapewnienie w mieszkaniu komfortu cieplnego przez cały rok znacząco wpływa na stan techniczny budynku, a przede wszystkim na zdrowie jego mieszkańców. Utrzymanie odpowiedniej temperatury chroni przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji budynku grzybami na ścianach wewnętrznych oraz elewacjach. Dogrzane mieszkanie pozwala uniknąć przeziębień, na które jesteśmy szczególnie narażeni w okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią. Całoroczne ogrzewanie to również mniejsze koszty, gdyż dzięki automatycznej dostawie ciepła nie ma konieczności inwestowania i utrzymywania dodatkowych urządzeń grzewczych, takich jak grzejniki elektryczne. Doświadczeniem lat wcześniejszych sugerujemy, aby wiosną zbyt wcześnienie kończyć, zaś jesienią zbyt późno nie rozpoczynać dostawy ciepła, gdyż nasze urządzenia samoczynnie ograniczają dostawę ciepła w przypadku wysokich temperatur zewnętrznych.

Informujemy, że dostawa ciepła do budynków zasilanych w ciepło przez COWIK, jest realizowana w systemie całorocznym.
Nasza ciepłownia, jak również sieć ciepłownicza, pracuje 12 miesięcy, dlatego też dla zapewnienia Państwu komfortu cieplnego proponujemy możliwość prowadzenia dostawy ciepła w okresach przejściowych, a także w systemie całorocznym. Niemal wszystkie budynki są zasilane z węzłów ciepłowniczych, które w trosce o Odbiorców zostały wyposażone w automatykę pogodową, czyli system urządzeń, które sterują dostawami ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku. Analogicznie, kiedy temperatura wzrasta, dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany. Automatyka pogodowa sprawia, że możliwość korzystania z ciepła możemy mieć przez 12 miesięcy i przy pracy całorocznej nie ma problemu z rozruchem instalacji c.o. przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, gdyż instalacja pracuje cały czas.

Jednocześnie przypominamy, że zakończenie, rozpoczęcie i wznowienie dostawy ciepła następuje tylko i wyłącznie na pisemny (np. e-mail) wniosek właściciela budynku, administratora, zarządcy lub innej upoważnionej osoby oraz oświadczeniu, że instalacja c.o.jest gotowa do odbioru ciepła (w przypadku wznowienia i rozpoczęcia). Wnioski należy kierować do siedziby Zakładu Energetyki Cieplnej w Bartoszycach przy ul. Bema 36, na adres e-mail.: d.kolakowski@cowik-bartoszyce.pl lub do siedziby Spółki przy ul. Limanowskiego 1.