Zaczynamy głosowanie na najpopularniejszych sportowców Bartoszyc

Udostępnij na:

Wspólnie z redakcją “Gońca Bartoszyckiego” rozpoczynamy głosowanie w 21. Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc. Wybór w tym roku jest bardzo duży, bo kandydatów jest ponad trzydzieścioro. Kto spośród nich wygra głosowanie kibiców?

Przez blisko dwanaście miesięcy wylewali siódme poty na treningach, by potem jak najlepiej wypaść podczas meczów, turniejów, zawodów, mistrzostw. Solidnie pracowali na swoje sukcesy, których było niemało.

Na liście poniżej znajdziecie ponad 30 kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Bartoszyc w 2019 roku. Obok nich wypisane są najważniejsze osiągnięcia nominowanych zawodników. Mijający rok przyniósł im medale mistrzostw świata, Europy i Polski, ale też wiele sukcesów na niwie makroregionów, czy mistrzostw Warmii i Mazur.

W tym roku głosowanie ponownie odbywa się dwutorowo. Od dzisiaj, czyli od piątku 6 grudnia (od g. 6) na swoich faworytów można wysyłać sms-y. Jak to zrobić? Nic trudnego. Wystarczy wpisać w treści wiadomości kod gb.ns.X, gdzie ów X to numer przypisany poszczególnemu kandydatowi.

Przykładowo, jeśli chcemy zagłosować na piłkarkę ręczną Martynę Ogonowską, wpisany przez nas kod powinien wyglądać następująco: gb.ns.15. Następnym krokiem jest wysłanie sms-a na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT). Głosowanie potrwa do 31 stycznia 2020 r. i zakończy się o g. 23.59.

Od kolejnego tygodnia (czyli od 13 grudnia) swoje głosy będzie można oddawać również na kuponach drukowanych w kolejnych wydaniach „Gońca Bartoszyckiego”.

Pełny regulamin plebiscytu znajdziecie na stronie gazetaolsztynska.pl/regulaminy.


KANDYDACI

 1. Adam Binięda (pilot rajdowy, Bartoszyce)

Wspólnie z dolnośląskim kierowcą Rafałem Zabuskim Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski w klasie HR4, natomiast z kierowcą z Siedlec Bartłomiejem Grabowskim wicemistrz cyklu Dacia Duster Elf Cup w rajdach terenowych oraz zdobywca trzeciego miejsca w Pucharze Polski w rajdach terenowych w klasie S2.
gb.ns.1

 1. Martyna Bryl (siatkówka, Olimp Bartoszyce)

Rozgrywająca, brązowa medalistka ligi wojewódzkiej młodziczek, ćwierćfinalistka mistrzostw Polski.
gb.ns.2

 1. Oliwia Daszkiewicz (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń)

Pierwsza i trzecia podczas etapów Tour Bitwa Warszawska, drugie miejsce w mistrzostwach makroregionu na torze, trzecia podczas międzynarodowego wyścigu w Napiwodzie.
gb.ns.3

 1. Michał Dołżycki (piłka nożna, Legia-Bart)

Jeden z liderów drużyny młodzików, nieustępliwy, trzymający w szyku linię defensywną. Piłkarz trenujący na każdych zajęciach na sto procent. Powołany na konsultację do kadry WMZPN rocznika 2008 r. Koleżeński, sumienny i zdyscyplinowany.
gb.ns.4

 1. Sylwester Jakacki (biegi długodystansowe, Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny)

Drugie miejsce w kategorii wiekowej podczas XV Półmaratonu Węgorza w Węgorzewie (1:27.33), trzecie miejsce w kat. wiekowej podczas Dywickiej Piątki (18.15), trzecie miejsce w kat. wiekowej oraz wśród mieszkańców gminy podczas Biegu Warmów w Galinach na 5 km (19.12).
gb.ns.5

 1. Dominik Jankowski (piłka ręczna, MDK Pasja)

Jeden z czołowych zawodników drużyny młodzików, z którą w kwietniu 2019 r. zdobył mistrzostwo województwa jeszcze w kategorii dzieci. Wyróżniany i nagradzany w wielu turniejach ogólnopolskich.
gb.ns.6

 1. Kamil Jaremko (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

Zwycięzca cyklu zawodów Profesjonalnej Ligi Taekwondo.
gb.ns.7

 1. Kinga Kosińska (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń)

Mistrzyni makroregionu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, najszybsza w zawodach w Lutrach, Tourze Bitwa Warszawska, druga w Świeciu n. Osą, trzecia w zawodach „Szukamy następców olimpijczyków”.
gb.ns.8

 1. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo/triathlon, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych)

Zdobywca Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, zwycięzca żeglarskiego memoriału Izy Godlewskiej, czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w Paratriathlonie.
gb.ns.9

 1. Michał Kuźniak (kickboxing, Kickboxing Bartoszyce)

Mistrz Europy juniorów, zdobywca drugiego miejsca w zawodach Pucharu Świata juniorów, dwukrotny mistrz Polski juniorów (kick light, low kick).
gb.ns.10

 1. Jakub Lewandowski (piłka ręczna, MDK Pasja)

Wiodący zawodnik drużyny juniora młodszego, która w sezonie 2018/2019 została sklasyfikowana na miejscach 13-16 w Polsce.
gb.ns.11

 1. Korneliusz Lewoń (piłka ręczna, MDK Pasja)

Bramkarz drużyny juniora młodszego, która bez jego interwencji nie zdobyłaby w sezonie 2018/2019 mistrzostwa województwa w kategorii młodzika oraz 17. miejsca w Polsce. Nagradzany jako najlepszy bramkarz w wielu turniejach ogólnopolskich.
gb.ns.12

 1. Zenon Liberna (biegi długodystansowe, Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny)

W minionym roku ukończył 20 maratonów. Zdobywca odznaczenia World Marathon Majors za przebiegnięcie sześciu największych maratonów na świecie.
gb.ns.13

 1. Marek Makarewicz (trójbój siłowy, MLKS Siła)

Mistrz świata federacji WPA, wicemistrz świata federacji GPC.
gb.ns.14

 1. Martyna Ogonowska (piłka ręczna MDK UKS Jedynka)

Brązowa medalistka Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Uczestniczka ogólnopolskich turniejów w Nowej Karczmie, Siemiatyczach, Ciechanowie oraz międzynarodowego na Węgrzech. Czołowa zawodniczka drużyny młodziczek, grająca na pozycji rozgrywającej.
gb.ns.15

 1. Kacper Patecki (podnoszenie ciężarów, MLKS Siła)
 2. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, mistrz województwa juniorów.

gb.ns.16

 1. Olaf Pawelczyk (piłka nożna, Legia-Bart)

Zawodnik kadry WMZPN rocznika 2006, powoływany na zgrupowania Akademii Młodych Orłów. Od początku sezonu Olafem mocno zainteresowana jest Jagiellonia Białystok, z którą jeździ na mecze kontrolne i obozy. W Legii-Bart występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, chociaż poradziłby sobie na każdej innej.
gb.ns.17

 1. Dawid Pażuś (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Członek kadry narodowej, uczestnik mistrzostw Europy juniorów, zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego do ME, trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego w kategorii seniorów.
gb.ns.18

 1. Patryk Pieczułajtis (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka)

Srebrny medal w biegu na dystansie 100 m i brązowy na 200 m podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Juniorów w Lubawie.
gb.ns.19

 1. Wiktoria Rynkiewicz (piłka ręczna MDK UKS Jedynka)

Brązowa medalistka Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Uczestniczka ogólnopolskich turniejów w Nowej Karczmie, Siemiatyczach, Ciechanowie oraz międzynarodowego na Węgrzech. Czołowa zawodniczka drużyny młodziczek, grająca na pozycji bramkarki.
gb.ns.20

 1. Urszula Sipko (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń)

Mistrzyni województwa w kolarstwie MTB, druga w mistrzostwach makroregionu na torze, trzecia w zawodach „Szukamy następców olimpijczyków” na torze, zwyciężczyni wyścigu MTB w Giżycku, dwukrotnie druga podczas Tour Bitwa Warszawska.
gb.ns.21

 1. Dominika Skwarek (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka)

Złoty medal w biegu na dystansie 1000 m podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Lubawie.
gb.ns.22

 1. Albert Steć (podnoszenie ciężarów, MLKS Siła)
 2. miejsce w mistrzostwach Polski do lat 20, mistrz województwa.

gb.ns.23

 1. Kacper Szczygielski (piłka nożna, Legia-Bart)

Kapitan i czołowy zawodnik drużyny młodzików. Bardzo zaawansowany motorycznie i technicznie, przez co przysparza drużynom przeciwnym wielu kłopotów. Powołany na konsultację do kadry WMZPN rocznika 2008 r. Koleżeński, sumienny i zdyscyplinowany.
gb.ns.24

 1. Mikołaj Śpiewak (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

Zwycięzca cyklu zawodów Profesjonalnej Ligi Taekwondo, zwycięzca Otwartego Pucharu Polski Północnej.
gb.ns.25

 1. Jan Welens (kickboxing, Kickboxing Bartoszyce)

Wicemistrz Polski kadetów, zdobywca drugiego miejsca w zawodach Pucharu Polski.
gb.ns.26

 1. Aleksandra Winiarek (siatkówka, UKS Olimp)

Przyjmująca, brązowa medalistka ligi wojewódzkiej młodziczek, ćwierćfinalistka mistrzostw Polski, powoływana do kadry województwa.
gb.ns.27

 1. Amelia Wojciechowicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Zwyciężczyni ogólnopolskich turniejów w Giżycku i Wojniczu, zwyciężczyni turnieju w Korszach, drugie miejsc w ogólnopolskim turnieju w Sandomierzu, trzecie w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego.
gb.ns.28

 1. Hanna Żbikowska (siatkówka, UKS Olimp)

Środkowa, brązowa medalistka ligi wojewódzkiej młodziczek, ćwierćfinalistka mistrzostw Polski.
gb.ns.29

 1. Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, KM Wiraż) — mistrz Polski w wyścigach supermoto, łączących jazdę po torze asfaltowym i terenowym.

gb.ns.30

 1. Tomasz Żuralski (sporty motocyklowe, KM Wiraż) — zdobywca trzeciego miejsca w mistrzostwach Polski supermoto.

gb.ns.31

 1. Maciej Kadziewicz (piłka nożna, MBKS Victoria) — kapitan grającej w klasie okręgowej drużyny seniorów, jeden z najrówniej grających jej zawodników w rundzie jesiennej.

gb.ns.32

33. Sebastian Kuźniak (kickboxing, Kickboxing Bartoszyce) – zwycięzca walki wieczoru podczas charytatywnej gali Battle of Barcja w Bezledach.

gb.ns.33