Wystrzelała II miejsce w województwie. Sukces uczennicy bartoszyckiej ,,Odzieżówki”

Udostępnij na:

Uczennica bartoszyckiej ,,Odzieżówki ‘’Weronika Stapel wspólnie z Patrykiem Szymańskim i Oliwią Godlewską  (oboje KS LOK,,Warmiak’’ Lidzbark Warmiński)  zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS 2019 w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej.

Mistrzostwa składały się z 4 turniejów. Pierwszy turniej odbył się 6 października w Kaczorach koło Ostródy. Drużyna Weroniki zajęła w nim 3 miejsce. Drugi  27 października w Jezioranach (VII miejsce), Trzeci 17 listopada w Mrągowie (1 miejsce) , a finałowy 24 listopada  w Ornecie( II miejsce).

W rywalizacji uczestniczyło 14 trzyosobowych drużyn oraz trzech zawodników indywidualnie poza konkursem.

W mistrzostwach województwa uczestniczyło jeszcze dwoje uczniów ,,Odzieżówki’’: Maciej Sośnicki,  który był obecny na 3 turniejach oraz Mateusz Stapel  startujący poza konkursem.

Uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach  do zawodów przygotowywali się na strzelnicy szkolnej bartoszyckiej ,,Odzieżówki’’ oraz na strzelnicy pneumatycznej w Lidzbarku Warmińskim. Opiekunem zespołów był Dariusz Wojczulanis z KS LOK,,Warmiak’’.

Jarosław Puszko