Na Stadionie Miejskim odbyły się „IV Powiatowe zawody sportowo – rekreacyjne osób niepełnosprawnych”

Udostępnij na:

12 czerwca 2019 r., na Stadionie Miejskim w Bartoszycach, odbyły się „IV Powiatowe zawody sportowo – rekreacyjne osób niepełnosprawnych”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach.

Zawody współfinansowane były ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach oraz Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie. Wśród zaproszonych gości byli min. przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych w Olsztynie oraz władze naszego miasta i powiatu.

W zawodach wzięli udział reprezentanci placówek z terenu powiatu bartoszyckiego. Każdy ośrodek wystawił po 5 niepełnosprawnych zawodników, którzy rywalizowali
w następujących dyscyplinach sportowych:
– bieg na 100 m;
– rzut piłeczką palantową;
– skok w dal;
– pchnięcie kulą;
– sztafeta 4x100m.

Komisja sędziowska wyłoniła miejsca 1-3 dla placówek z najwyższą ilością punktów oraz kolejne miejsca według zebranych w poszczególnych konkurencjach punktów.

Klasyfikacja końcowa:
I msc. – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bartoszycach,
II msc. – Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach,
III msc. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim,
IV msc. – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach,
V msc. – Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku,
VI msc. – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach.

Zawodnikom przyznano ciekawe nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za uczestnictwo w zawodach. Na koniec zawodów wszyscy wspólnie grillowali. Zawody lekkoatletyczne na bartoszyckim stadionie, skupiły środowisko osób niepełnosprawnych z Bartoszyc, Kamińska i Górowa Iławeckiego. Walka toczyła się o zwycięstwo, ale największe znaczenie miała integracja i dobra zabawa.