Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych

Udostępnij na:

Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych, organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach, to wieloletni projekt ukierunkowany na aktywizację i integrację społeczną osób niepełnosprawnych i starszych. W bieżącym roku realizowany jest on już po raz dwudziesty drugi.

Tegoroczne Spotkania Artystyczne zostały rozpoczęte dwudniowymi (24 – 25 maja) prezentacjami artystycznymi pod hasłem Spotkanie pod żaglami, z udziałem 701 uczestników, reprezentujących 40 placówek wsparcia z terenu naszego województwa i Obwodu Kaliningradzkiego. W trakcie występów scenicznych grupy prezentowały repertuar taneczny, wokalny i teatralny, przygotowany w ramach całorocznych zajęć terapeutycznych. Drugi dzień zakończył się piknikiem, urozmaiconym różnymi konkursami i zabawami integracyjnymi.

Równocześnie z występami odbywała się wystawa rękodzieła (m.in. rzeźby, obrazy olejne, witraże, ceramika, wiklina) oraz pracowało 10 stoisk warsztatowych, demonstrujących nowe metody i techniki terapeutyczne. Ponadto, pracownicy Inspektoratu ZUS i Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach przygotowali dla niepełnosprawnych uczestników tematyczne stoiska informacyjne.

W bieżącym roku, w ramach Bartoszyckich Spotkań Artystycznych, planowane są jeszcze: XIX Integracyjny Plener Plastyki (18 – 29 czerwca) oraz XIV Integracyjne Warsztaty Teatralne (28 czerwca – 5 lipca).