Marzenie o pełnowymiarowej hali wreszcie się spełni!

Udostępnij na:

Miasto pozyskało 3 396 900 zł na budowę hali widowiskowo-sportowej w Bartoszycach. Listę wniosków zatwierdził Departament Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Środki pochodzić będą z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej 2017.

Temat braku pełnowymiarowej hali sportowej w Bartoszycach poruszany był przy niemal każdym większym wydarzeniu sportowym, które odbywało się w naszym mieście. Wreszcie marzenie wielu mieszkańców, szczególnie tych ze środowiska sportowego zostanie spełnione. Prace związane z budową nowej hali mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Hala sportowa z widownią i zapleczem socjalno-technicznym oraz pomieszczeniami towarzyszącymi zostanie zlokalizowana na miejskiej działce obok Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej na ul. Korczaka. Budynek składać się będzie z trzech kondygnacji. W piwnicy znajdą się dwie sale do ćwiczeń, pomieszczenia techniczne oraz magazyny. Na parterze, oprócz sali sportowej z widownią, zaplanowano 10 zespołów szatniowo-sanitarnych, pokoje dla trenerów oraz sędziów. Widownia, hol z pomieszczeniem bufetowym, pomieszczenia biurowe oraz sale ćwiczeń mają znaleźć się na piętrze budynku. Obiekt wejdzie w skład Zespołu Szkół nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach.

Uzyskanie dofinansowania ogromnie cieszy. Z tej okazji pragnę podziękować pracownikom bartoszyckiego ratusza za przygotowanie dobrego wniosku. Szczególe uznanie należy się również Posłowi na Sejm RP Adamowi Ołdakowskiemu, który od samego początku wspierał i pomagał przy realizacji tej inwestycji.

Burmistrz Miasta Bartoszyce
Piotr Petrykowski