„Autobus Energetyczny” w czerwcu odwiedzi Bartoszyce

Udostępnij na:

Urząd Miasta Bartoszyce oraz Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Bartoszycach serdecznie zapraszają do udziału w projekcie Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A pn. „Autobus Energetyczny – mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania autobus-1zmianom klimatu”. Energetyczny autobus odwiedzi miasto Bartoszyce 10 czerwca br. od godz. 10.00 na Placu Bohaterów Westerplatte.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem służącym realizacji celów kampanii jest autobus miejski dostosowany do pełnienia funkcji „mobilnego laboratorium”, wyposażony w modele, makiety, prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia autobusu energetycznego, a tym samym poznania rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu i służących efektywności energetycznej.

Patronatem honorowym objęło kampanię Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji na stronie internetowej :

http://autobusenergetyczny.pl/

oraz

https://www.facebook.com/Autobusenergetyczny/