Anielski happening malarski z Bramą w tle

Udostępnij na:

59 osób na 20 podobraziach stworzyło wizję „Anielskich Bartoszyc”. Nie liczył się wiek, ani umiejętności malarskie, najważniejsza była wspólna zabawa wśród kolorowych farb, sztalug i wiekowych murów Bramy. Brama Lidzbarska po raz kolejny gościła twórców. Tym razem byli to plastycy.

Nieformalna Grupa Artystyczna „MOZAIKA” wraz z Wydziałem Marketingu i Informacji UM w Bartoszycach zaprosiła mieszkańców do obcowania ze sztuką. Namalowano 20 obrazów, które niczym puzzle i mozaika zostaną ułożone w jedno dzieło o wymiarach 2m x 3m. Twórcy i mieszkańcy Bartoszyc po raz pierwszy będą mogli je zobaczyć, podczas II edycji „Bramy do Aniołowa” 16 grudnia 2015 r. o godz. 18 00.

Dziękujemy wszystkim, tym którzy malują na co dzień i tym którzy po raz pierwszy stanęli za sztalugą, za wielkie zaangażowanie i obecność w tym kolorowym święcie sztuki, po raz kolejny udowodniliście, że nasze miasto to miasto ludzi z pasją. Do zobaczenia w środę 16 grudnia 2015 r. o godz. 18 00.

Grupa Artystyczna „MOZAIKA” Ewelina Biały, Ewa Kozłowska, Ewa Pisarska, Piotr Gołębiowski, Wydział Marketingu i Informacji UM w Bartoszycach.

Serdecznie zapraszamy.