681 Urodziny Miasta Bartoszyce

Udostępnij na:

Tegoroczne urodziny Miasta Bartoszyce upłynęły w tematyce poezji i malarstwa. 17 lutego w Bartoszyckim Domu Kultury mieszkańcy naszego miasta, w odświętnym nastroju mogli się spotkać z niezwykłymi postaciami – malarką i poetką Ewą Bucałą oraz malarką Krystyny Wendorff. Podczas tej uroczystości bartoszycka młodzież przedstawiła wiersze z tomiku „Chwila z życia”. Prawdziwym rarytasem okazała się również wystawa prac malarskich pani Krystyny Wendorff, a w niej obrazy architektury Bartoszyc. Burmistrz Miasta Bartoszyce, jak nakazuje tradycja, pokroił jubileuszowy tort i podziękował wspaniałym bartoszyczankom za wkład kulturalny jaki wniosły do naszego miasta. Obu paniom udzieliło się wzruszenie, zgodnie stwierdziły, że są ogromnie przywiązane do naszego miasta.