Ładowanie Wydarzenia

Finał konkursu “Drugie Życie Roweru”

Date:
11 czerwca 2017
End:
11 czerwca 2017
Venue
Plac Konstytucji 3 Maja
Adres:
Plac Konstytucji 3 Maja

2ŻR_2-m

Uwaga! Termin zgłoszeń przedłużony do 2 czerwca 2017 r.!

Konkurs „Drugie Życie Roweru” na stałe wpisał się w kalendarz imprez towarzyszących obchodom Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce. Impreza z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno wśród samych uczestników jak i widzów. Zapraszamy zatem do udziału w 5. edycji konkursu “Drugie Życie Roweru”.

Zasady konkursu są bardzo proste. Na bazie roweru lub elementów starego roweru należy zbudować pojazd wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku. Każdy pojazd biorący udział w konkursie musi zaprezentować swoje umiejętności jezdne przejeżdżając wyznaczony odcinek drogi. Wszystkiemu bacznie przygląda się komisja konkursowa, która bierze pod uwagę pomysłowość, wytrzymałość podczas jazdy, wkład pracy, oryginalność pojazdu oraz wykorzystanie materiałów wtórnych.

Imprezę prowadzi dziennikarz Radiowej Trójki Henryk Sytner, który w swoich audycjach szczególnie popularyzuje turystykę rowerową.

Uczestnicy konkursu „Drugie życie roweru” walczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 6 tys. zł brutto:
a. I miejsce nagroda pieniężna 3 000 zł,
b. II miejsce nagroda pieniężna 2 000 zł,
c. III nagroda pieniężna 1 000 zł.

Zachęcamy do udziału zarówno osoby fizyczne, jak i różnego rodzaju organizacje pozarządowe, klubu sportowe, stowarzyszenia czy placówki oświatowe. Na zgłoszenia czekamy do 26 maja br. Szczegóły konkursu w regulaminie.

 

Relacje z poprzednich edycji konkursu:

Finał konkursu „Drugie Życie Roweru” 2016

Finał konkursu „Drugie Życie Roweru” 2015

Finał konkursu „Drugie Życie Roweru” 2014

Finał konkursu „Drugie Życie Roweru” 2013

Galeria Miasta

Tłumacz >>