Na skróty Linki do storn urządu miasta bartoszyce oraz do profili urządu w serwisach społecznościowych.
Ładowanie Wydarzenia

6. runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie

Date:
30 czerwca 2019
End:
30 czerwca 2019
Wydarzenie Category:

Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Wiraż zaprasza na 6. rundę Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie. Zawody odbędą się 30 czerwca o godz. 12:00 na torze motocrossowym w Falczewie.

VI Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie, połączona z III Rundą Strefy Mistrzostwa Okręgu Warmińsko Mazurskiego w Motocrossie, to jednocześnie memoriał tragicznie zmarłego Tomasza Lasoty – „Tomali” człowieka, który choć sam nie startował w motocrossie, był sportowi temu całkowicie oddany.

Był jednym z inicjatorów i budowniczych toru na Falczewie. Do każdych zawodów przystępował z wielkim zapałem. Ci którzy go znali, pamiętają Jego pracowitość i bezinteresowność, ujawniającą się przed motocrossem. Na tydzień przed zawodami Tomala brał wolne w pracy i przygotowywał tor. Bez względu na pogodę pilnował prac spychaczy i koparek, wycinał chaszcze, palikował, biegał ze szpadlem usuwając kamienie. Nie trzeba było Mu wyznaczać prac, bo sam wiedział najlepiej, co jest jeszcze do zrobienia, co można poprawić, co usprawnić.

W tym okresie znajdował też czas na treningi z synem, który dzięki Jego staraniom zdał egzamin na licencję motocrossową w wieku 8 lat. Podczas zawodów Tomek czuwał nad porządkiem w strefie zjazdów, monitorował chronometraż, kontrolował maszynę startową. Po zawodach sprzątał parking, porządkował trasę i myślał o następnych mistrzostwach.

To już drugie zawody podczas których nie ma Go wśród nas, rozglądamy się czy przypadkiem nie wyłoni się zza tumanów kurzu wzbijanych przez motocykle na trasie… wspominamy i … tęsknimy. Ta tęsknota zatarła się już na stałe w naszej pamięci, bo o takich ludziach jak „Tomala”, szczerze i do końca oddanych swojej pasji, nie powinno się nigdy zapominać.

Galeria Miasta

Tłumacz >>