Ładowanie Wydarzenia

5. runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie

Date:
13 maja 2018
End:
13 maja 2018
Wydarzenie Category:
Organizer:
Klub Wiraż
Website:
http://wirazbartoszyce.pl

Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Wiraż zaprasza na tor motocrossowy w Falczewie, gdzie 13 maja odbędzie się 5. runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej oraz 3. runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie. Początek zawodów zaplanowano na godz. 12:00.

Najbliższe zawody będą jednocześnie memoriałem tragicznie zmarłego Tomasza Lasoty “Tomali” – człowieka, który choć sam nie startował w motocrossie, to był sportowi temu całkowicie oddany.

Był jednym z inicjatorów i budowniczych toru na Falczewie. Do każdych zawodów przystępował z wielkim zapałem. Ci, którzy go znali, pamiętają jego pracowitość i bezinteresowność ujawniającą się przed motocrossem. Na tydzień przed zawodami Tomala brał wolne z pracy i przygotowywał tor. Bez względu na pogodę pilnował prac spychaczy i koparek, wycinał chaszcze, palikował, biegał ze szpadlem usuwając kamienie. Nie trzeba było mu wyznaczać prac, bo sam wiedział najlepiej co jest jeszcze do zrobienia, co można poprawić, co usprawnić.

W tym okresie znajdował też czas na treningi z synem, który dzięki jego staraniom zdał egzamin na licencję motocrossową w wieku 8 lat. Podczas zawodów Tomek czuwał nad porządkiem w strefie zjazdów monitorował chronometraż, kontrolował maszynę startową. Po zawodach sprzątał parking porządkował trasę i myślał o następnych mistrzostwach.

Pierwszy raz nie ma go wśród nas, rozglądamy się czy przypadkiem nie wyłoni się zza tumanów kurzu wzbijanych przez motocykle na trasie wspominamy i tęsknimy. Ta tęsknota wryła się już na trwałe w naszą pamięć, bo o takich ludziach jak Tomala, szczerze i do końca oddanych swojej pasji, nie powinno się nigdy zapominać.

Magdalena Wojtaniewska

Klub Motocyklowy “Wiraż”

Galeria Miasta

Tłumacz >>