Harcerskie lato trwa …

Udostępnij na:

Harcerskie lato każdego roku jest bogate w rozmaite wyjazdy i wyprawy. Ten rok jest inny niż wszystkie. Przygoda i harcerski styl życia podczas tych wakacji to codzienność !

Sezon rozpoczęliśmy Biwakami Szkoleniowymi na naszej bazie w Swobodnie k. Dobrego Miasta. Jezioro, pobudki, zaprawy, las i ogniska. Ten klimat będzie wspominany przez całe życie. Aby nie było nudno od razu ruszyliśmy na Zlot Grunwaldzki, gdzie całoroczna praca zamieniła się w niezwykłe przeżycia, świetne znajomości i mnóstwo zabaw. Na Zlocie uczestniczyło tysiąc harcerzy, z czego koło trzydziestu bartoszyckich. Bawiliśmy się przy dźwiękach zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Łzy i pożegnania były najgorszym elementem, lecz tylko na rok. Aby harcerskie lato było codziennością już jutro I Szczep Harcerski “Pretoria” wyrusza na Obóz “Czarne Stopy to my w poszukiwaniu dziedzictwa Warmii i Mazur w Bałdach Piec.

Niesamowite lato ! Te przygody pozostaną w naszych sercach. Drodzy Rodzice jeśli chcecie by Wasze dziecko też tak spędzało wakacje i wiodło harcerski tryb życia pamiętajcie od września czekamy na Was .

Z harcerskim pozdrowieniem, Czuwaj !
Pwd. Paweł Wołoch
Członek Komendy Hufca