III Jarmark rękodzieła – „atmosfera miła, ciepła i rodzinna”

Udostępnij na:

W dniach 7 – 8 czerwca 2014r. podczas Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce odbył się po raz trzeci Jarmark Rękodzieła zorganizowany przez Gminne Centrum Informacji funkcjonujące przy Urzędzie Miasta Bartoszyce. W tym roku przybyli rękodzielnicy z Polski z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko – mazurskiego, wielkopolskie oraz wystawcy z Litwy; w sumie ponad czterdziestu wystawców.

Wystawcy prezentowali szeroki wachlarz wyrobów rękodzielniczych m.in. wyroby z włóczki, filcu, drewna, karmelu itp. Każdy z odwiedzających tegoroczny jarmark mógł znaleźć tu coś dla siebie, bowiem na placu stanęły stoiska bogate w przepięknie wykonane zabawki, szale, torebki, biżuterię, kosze, ozdoby z suszonych kwiatów i zbóż. Swoją obecność podczas jarmarku zaakcentowało również Nadleśnictwo Bartoszyce, którego oryginalnie przygotowane stoisko wzbudziło duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Wśród wystawców nie zabrakło również stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej, która oprócz wystawy rękodzielniczej prowadziła konkursy dla dzieci w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Swoje wyroby prezentowały także Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych oraz Specjalny Ośrodek Szklono Wychowawczy.

III Jarmark Rękodzieła w Bartoszycach cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, jak również samych wystawców, którzy z roku na rok coraz liczniej tu przyjeżdżają. Impreza w sposób szczególny wpisuje się w klimat miasta nawiązując do jego tradycji kupieckich.
Pytając się o atmosferę, jaka towarzyszyła podczas Jarmarku, wystawcy odpowiadali zgodnie, że była tak dobra jak towarzysząca podczas tych dni pogoda, a więc miła, ciepła i rodzinna.

 

Iwona Wojnicz
Gminne Centrum Informacji i Punkt Informacji Turystycznej

Zdjęcia: Szymon Siarkowski