Za nami zgrupowanie młodzieżowej kadry Polski zakończone towarzyskim dwumeczem z Litwą

Udostępnij na:

8 i 9 października w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego w Bartoszycach rozegrano dwa spotkania młodzieżowych reprezentacji kobiet. Dla młodych reprezentantek Polski towarzyski dwumecz z Litwą był zakończeniem tygodniowego zgrupowania w naszym mieście. Wszystkie treningi podopiecznych trenera Pawła Tetelewskiego odbywały się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego 2 w Bartoszycach. Rozegrane mecze towarzyskie były doskonałym sprawdzianem przed listopadowymi kwalifikacjami Mistrzostw Świata Juniorek.

Oba spotkania między Polską a Litwą rozegrano w wypełnionej po brzegi kibicami bartoszyckiej hali sportowej. Wynik pierwszego, piątkowego meczu został nierozstrzygnięty (24:24). Rewanżowe spotkanie, rozegrane dzień później, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Polski nad Litwą (35:20).

Po zakończeniu sobotniego meczu Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski wręczył zawodniczkom obu drużyn pamiątkowe gadżety dziękując za świetne, sportowe emocje. Dodatkowo obie reprezentacje otrzymały zestaw piłek ufundowany przez Zakład Gospodarski Odpadami w Bartoszycach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia i liczymy na to, że tego typu imprezy sportowe będą odbywały się w naszym mieście częściej!