Dni Honorowego Krwiodawstwa w Bartoszycach

Udostępnij na:

W dniach 22-26 listopada jak co roku obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Jest to jedna z nielicznych okazji do spotkania się w tak licznym i szacownym gronie – honorowych dawców krwi, wolontariuszy i sympatyków HDK, pracowników publicznej służby krwi oraz władz samorządowych.

Jest to również jedna z nielicznych okazji do wyrażenia naszym krwiodawcom wdzięczność i okazania wielkiego szacunku za ich bezinteresowną ofiarę krwi.

Z tej okazji w dniu 23.11.2013r. w świetlicy MOPS odbyła się Akademia, na uroczystość przybyli zaproszeni goście i lokalne władze. Został odśpiewany Hymn PCK przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Całą uroczystość poprowadził Vice – prezes Tomasz Ubysz.

Oddział Rejonowy PCK w Bartoszycach jako jeden z nielicznych w województwie otrzymał Medal  55-lecia za aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa, a także :

Odznakę  Honorową   PCK III  Stopnia dla Pani Stefani Michalik – Rosa Dyrektor MOPS.
Odznakę Honorową    PCK IV  Stopnia dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Odznakę  Honorową  PCK  III dla  Pana Henryka Czerwińskiego instruktora PPP.

Pani Genowefa Iwanowicz  również została odznaczona Medalem Zasłużony dla Warmii i Mazur.

Krew oddają również na co warto zwrócić uwagę  ludzie młodzi.

W zakończonej X edycji turnieju pod hasłem,, Młoda Krew Ratuje Życie”

  • I miejsce w województwie zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków – aż 107 l krwi. Głównym koordynatorem  była Pani Mariola Maciejewska.
  • II miejsce zajęli uczniowie Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Elizy Orzeszkowej – 64 l krwi. Koordynatorem była Pani Monika Tatol.

Występ dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 9 ( dzieci 5 letnie) ,,Motylki”  swoim występem uświetnił  uroczystość.

Uroczystość ta odbywa się już od wielu lat i jest to możliwe dzięki ogromnemu wkładowi sponsorom i pragniemy podziękować dla: Nadleśnictwa Bartoszyce w osobie p. Pampuch Zygmunt i Spółce z o.o ,,COWIK” – p. Alfred Lewicki.

 ,, Wszyscy mogą w ten, czy inny sposób, każdy w swojej dziedzinie i w miarę swych sił,   przyczynić się w jakimś stopniu…do szlachetnego dzieła” .HENRY DUNANT