Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Bartoszyc

Udostępnij na:

W miniony piątek 20 grudnia 2019 r. na placu Boh. Westerplatte w Bartoszycach odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, które od kilku lat trafia do naszego miasta za sprawą harcerzy Hufca ZHP Bartoszyce. Kilka dni wcześniej nasi harcerze odebrali w Zakopanem Światło od słowackich skautów.

W piątkowej uroczystości symboliczne Światło Pokoju odebrali przedstawiciele samorządu  miejskiego i powiatowego, mieszkańcy Bartoszyc oraz przedstawiciela Skutingu z Rosji. Nie zabrakło również programu artystycznego przygotowanego przez bartoszycki Hufiec.

Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia konkursu na „Lampion Betlejemskiego Światła Pokoju 2019”. Wyróżnienia wręczyli: Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Zbigniew Nadolny, Wicestarosta Władysław Bogdanowicz oraz Komendant Hufca ZHP Bartoszyce Paweł Wołoch.

Lista nagrodzonych uczestników konkursu na Lampion.:

 Dzieci w  wieku przedszkolnym:
I miejsce: Alicja Zbutowicz-Basak (Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4)
Wyróżnienia:
– Robert Piotrowski (Przedszkole Publiczne nr 9)
– Kornelia Wołoszynowska (Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”)
– Karolina Sokołowska (Przedszkole Gminne nr 1)
– Roksana Drabanek (Przedszkole Publiczne nr 6)

 Dzieci z klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce: Stanisław Przeszło (ZGZ Tęczowe Kolibry Hufiec Bartoszyce)Wyróżnienia:
– Nadia Brzostek (Szkoła Podstawowa nr 7)
– Filip Pawłowski (Szkoła Podstawowa nr 4)
– Julian Motylewski (Szkoła Podstawowa nr 4)
– Elwira Wtykło (ZGZ Tęczowe Kolibry Hufiec Bartoszyce)

 Dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych:
I miejsce: Maciej Żabiński (Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Bartoszycach)
Wyróżnienia:
– Mikołaj Krawczun (Szkoła Podstawowa nr 1)
– Zuzanna Rafalska (Szkoła Podstawowa nr 7)

Młodzież szkół ponadpodstawowych
I miejsce: Dymarek Zbigniew (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach)
Wyróżnienia:
– Marcin Hołownia (Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Bartoszycach)
– Michał Hołownia (Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Bartoszycach)

Dorośli
I miejsce: Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku
Wyróżnienia:
– Sebastian Gołombiewski (Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu integracji osób niepełnosprawnych SION w Bartoszycach)
– Mariusz Leszczyński (Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach)