Ponad 250 zawodników na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin Bartoszyce Cup 2019

Udostępnij na:

W minioną sobotę, 30 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. W zawodach udział wzięło 257 zawodników z całego kraju oraz z Rosji.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Wśród gości nie zabrakło Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka, Prezesa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Remigiusza Karpińskiego, dyrektorów szkół, jednostek miejskich, rodziców oraz licznie przybyłej publiczności. Patronatem medialnym zawody objęli: Goniec Bartoszycki i TV Bart-Sat. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Marek Krejpcio 5 Dan z Suwałk, który wyznaczył 4 składy sędziowskie. Zawody zostały poprzedzone wspaniałym pokazem kata i samoobrony w wykonaniu sensei Magdaleny Starzec i Wojciecha Hajduka z Tarnowa. Wśród uczestników było wielu mistrzów Polski i Europy dlatego walki były na wysokim poziomie co stwarzało wspaniałe widowisko i niepowtarzalną atmosferę.

Klasyfikację drużynową wygrali karatecy z Ostrołęki, którzy o trzy punkty wyprzedzili zawodników Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin. Trzecią lokatę wywalczyli karatecy ze Szczytna.

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali medale oraz dyplomy. Dodatkowo, spośród najlepszych zawodników rozlosowano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Ufundował ją prywatnie Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski.

Wyniki zawodów dostępne są pod tym adresem.