Zawody strzeleckie w ramach Bartoszyckiego Tygodnia Patriotycznego

Udostępnij na:

1 maja 2019 r., w ramach Bartoszyckiego Tygodnia Patriotycznego, LOK Bartoszyce przy współpracy Urzędu Miasta oraz państwa Elżbiety i Andrzeja Kondrat zorganizował zawody strzeleckie.
Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie oraz atrakcyjnej scenerii strzelnicy w Wipławkach.

Dla amatorów strzelania przygotowany został program, który obejmował trzy strzelania, a najlepsza ósemka zawodników uczestniczyła dodatkowo
w pojedynku strzeleckim. Ostatnia konkurencja okazała się bardzo widowiskowa.

Uczestnicy w konkurencji nr 1 i 2 rywalizowali o puchary Burmistrza naszego miasta.
Za I miejsce puchar odebrała Klaudia Olszewska, która nie tak dawno jeszcze była czynną zawodniczką naszego LOK-u. Zdobyła w sumie 155 pkt pokonując drugiego Pawła Drozdowskiego /141 pkt/ oraz trzecią Marcelinę Słowikowską /132 pkt/. Paweł i Marcelina są aktualnymi drużynowymi i indywidualnymi mistrzami województwa juniorów w trzech postawach.

Zawodnicy odebrali puchary z rąk Burmistrza Miasta Piotra Petrykowskiego, który również uczestniczył w zawodach.

Konkurencję pojedynek strzelecki, polegającą na strącaniu celów przeciwnika, wygrał zdecydowanie Mateusz Kozłowski, który zdominował swoich konkurentów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla Państwa Elżbiety i Andrzeja Kondrat za udostępnienie obiektu.

Janusz Stolarkiewicz