Ponad setka morsów podczas „VI Pływania Morsów w rzece Łynie ”

Udostępnij na:

Piękna, słoneczna pogoda przypomniała wszystkim kąpiącym się zimą oraz mieszkańcom miasta, że nadeszła wiosna, co dla nas morsów oznacza koniec zimowych kąpieli.

I tak na VI Pływanie Morsów w rzece Łynie do Bartoszyc przyjechały morsy z klubów: Biskupieckie Morsy, Bisztynecki Klub Morsów „Przerębel” im. Krzysztofa Matysiaka, Kętrzyńskie Morsy, Morsy Lidzbark Warmiński, Morsujący Rowerzyści Olsztyn, Morsy Orneta , „Pozytywnych” Dobre Miasto, „Kąpiący się zimą” Olsztyn, Morsy Reset Szczytno, Reszelskie Morsy, 4 TEAM Skanda Olsztyn, Morsy z Jeziora Kraksy Biskupiec i oczywiście „POLAR” Bartoszyce. Wśród gorącej atmosfery wiosennego pikniku i ku uciesze mieszkańców ponad sto osób po krótkiej rozgrzewce, przepłynęło odcinek rzeki od mostu przy ulicy Bema do przystani BOSiR -u. Nad bezpieczeństwem uczestników w wodzie jak i na brzegach czuwali jak co rok, nasi Strażacy.

Po kąpieli, przy wspaniałych dźwiękach muzyki zespołu Autsjat, rozpoczęła się integracja klubowa. Ogromnie dziękujemy wszystkim klubom za tak liczne przybycie. Dziękujemy mieszkańcom Bartoszyc, którzy w Niedzielę wybrali się na spacer i przyszli nas dopingować. Wielkie podziękowania za pomoc w organizacji Urzędowi Miasta Bartoszyce, podziękowania za pomoc Bartoszyckiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Zakładowi Usług Komunalnych, Telewizji „Bart-Sat”, Gońcowi Bartoszyckiemu, Straży Pożarnej. Bez Was nie udałoby się zorganizować tej wyjątkowej uroczystości. Wielkie podziękowanie Starostwu Powiatowemu za pyszną grochówkę przygotowaną przez Państwo Kułakowskich. Dziękujemy bardzo wszystkim i zapraszamy na 19.10.2019 r. na jubileusz X-Lecia klubu i rozpoczęcie XI sezonu zimowych kąpieli, a za rok na VII Pływanko w rzece!

oprac. Dariusz Kuśnierz
Bartoszycki Klub Morsów „Polar”

fot. Jarosław Pastuła