Podsumowano Konkurs Poetycko-Plastyczny “Zakochaj się w… Bartoszycach”

Udostępnij na:

7 marca 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1a odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu Poetycko-Plastycznego “Zakochaj się w… Bartoszycach” zorganizowanego z okazji 687. urodzin Bartoszyc. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII.

Zadaniem autorów było stworzenie dzieła poetyckiego lub plastycznego, którego tematem miała być miłość, stan zakochania i Bartoszyce. Spotkanie z twórczością młodych artystów to niezapomniana wędrówka w świat fantazji i piękna otaczającej rzeczywistości. Wszystkie prace są wyeksponowane w bibliotece.

Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych oraz 16 wierszy ze szkół powiatu: Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach. Jury, w którego składzie była Pani Ewa Chilmanowicz, emerytowana nauczycielka plastyki oraz Pani Monika Komorowska, nauczycielka języka polskiego wraz z bibliotekarkami wybrały laureatów. Nie było to zadanie łatwe.

Wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce- Julia Zaleska kl. V z SP 3 w Bartoszycach
II miejsce – Kasia Pikulińska kl. VI SP 3 w Bartoszycach
III miejsce – Małgosia Łochowska kl. V z SP 1 w Bartoszycach

Wyróżnienia:
Liwia Frączek kl. IV SP w Wiatrowcu
Patrycja Kruk kl. VI SP w Wiatrowcu
Marysia Łuszczyk kl. V SP w Wiatrowcu

Wyniki konkursu poetyckiego:
I miejsce – Magdalena Janiak kl. V SP 3 w Bartoszycach
II miejsce – Julita Warmbier kl. VI SP w Wiatrowcu
III miejsce – Maja Gudz kl. IV SP w Wiatrowcu

Wyróżnienia:
Kacper Mirakowski kl V SP 3 w Bartoszycach
Grzegorz Daliga kl. IV SP w Wiatrowcu
Dominik Warmbier kl. VI SP Wiatrowcu
Malwina Jaworska kl. VII SP Wiatrowcu
Milena Rogozińska kl. VII SP Wiatrowcu

Dziękujemy Burmistrzowi Bartoszyc Piotrowi Petrykowskiemu za wsparcie naszej inicjatywy i przekazanie gadżetów na nagrody. Emilii Potrzuskiej, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, dziękujemy za oprawę artystyczną spotkania.

Uczestnikom, którzy odważnie zmierzyli się z konkursowym wyzwaniem gratulujemy fantastycznych pomysłów, jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych.

Obecni podczas podsumowania goście mieli również okazję obejrzeć wystawę fotografii ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej „Chleb nasz powszedni… obrazki z życia w powojennych Bartoszycach”. Na jednym ze zdjęć jest młoda para, która, jak mówi tytuł naszego konkursu “Zakochała się w… Bartoszycach”.

tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach