Bezpieczne Ferie 2019

Udostępnij na:

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się dziś na Jeziorku Miejskim w Bartoszycach pokazy ratownictwa lodowego i medycznego. „Bezpieczne Ferie” to coroczna akcja o charakterze informacyjno-edukacyjnym organizowana tuż przed każdymi feriami zimowymi.

Pokazom przyglądali się zarówno uczniowie bartoszyckich szkół, jak i dorośli mieszkańcy naszego miasta. Strażacy pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy i informowania służb ratowniczych, bezpiecznego zachowania się w porze zimowej podczas przebywania nad wodą oraz techniki ratownicze w przypadkach wpadnięcia do wody. Ważne jest, aby udzielić pomoc tonącemu z zachowaniem własnego bezpieczeństwa.

Do tegorocznych pokazów włączyło się Nadleśnictwo Bartoszyce. W specjalnie przygotowanym namiocie leśnicy opowiadali m.in. o bezpiecznym poruszaniu i zachowaniu się w lesie. Dla uczestników pokazów przygotowano ciepłą herbatę oraz ognisko z kiełbaskami.

Korzystając z okazji życzymy Państwu udanych ferii. Przypominamy jednocześnie o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zimowych zabaw.