Bartoszyccy harcerze przekazali Sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju do Obwodu Kaliningradzkiego

Udostępnij na:

W Urzędzie Miasta instruktorzy Hufca ZHP Bartoszyce wraz z Zastępca Burmistrza Panią Moniką Rejf przekazali płomień z Betlejem na ręce przedstawiciela Skutingu w Rosji. Symboliczny ogień trafił również do Urzędu Miasta Bartoszyce, a już w najbliższą niedzielę trafi do mieszkańców Bartoszyc.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.