Kampania “Biała Wstążka”

Udostępnij na:

Kampania “Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest już w ponad 55 krajach, w tym również w Polsce. Noszenie symbolicznej białej wstążki jest oznaką sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet.
Kampania odbywa się w ramach światowych 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć, w ramach której dnia 17 grudnia 2018r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Konferencja pt. „Słyszę- Czuję – Mówię. Pomagam”
O problemie przemocy rówieśniczej, o ochronie praw dzieci przed przemocą wobec aktualnego orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych oraz o stanowisku Kościoła katolickiego wobec przemocy w rodzinie mówili:
Pani Agata Potkaj- psycholog ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Olsztynie, ksiądz kan. dr Artur Oględzki- Proboszcz Parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach oraz mec. Grzegorz Wrona- dr nauk prawnych, adwokat, Konsultant Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy w Warszawie. W konferencji uczestniczyli przedstawicie samorządów, dyrektorzy i pracownicy ośrodków pomocy społecznej, powiatowego centrum pomocy rodzinie, powiatowego centrum rozwoju edukacji, prawnicy, kuratorzy, przedstawiciele stowarzyszeń, psycholodzy, pedagodzy, przedstawiciele oświaty, funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz radni.