Udany start bartoszyckich sztangistów

Udostępnij na:

W dniach 28-30 września odbyły się “Mistrzostwa Polski Trójboju Siłowego Federacji XPC – Łuków 2018”. Nasze miasto reprezentowali: Marek Makarewicz LKS “SIŁA Bartoszyce” oraz Marek Remiszewski z KP PSP Bartoszyce. Obaj zawodnicy startowali w formule trójboju siłowego – klasycznego, który składał się na trzy boje (ćwiczenia) polegające
na przysiadzie ze sztangą na plecach, wyciskaniu sztangi leżąc oraz tzw. martwym ciągu czyli podniesieniu sztangi z ziemi do wyprostowanej pozycji ciała.

Marek Makarewicz uzyskał łączny wynik 790 kg co zapewniło mu pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej do 140 kg oraz pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji grupy wiekowej submasters 33-39 lat.

Marek Remiszewski uzyskał łącznie 550 kg zdobywając drugie miejsce w swojej kategorii wagowej do 75 kg i piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji grupy wiekowej submasters.

Uzyskane wyniki klasyfikują naszych reprezentantów w ścisłej czołówce najlepszych zawodników trójboju siłowego w Polsce.

Zawody w Łukowie stanowiły krajowe eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się
w grudniu tego roku, w Siedlcach. Wcześniej, bo za niespełna dwa tygodnie Marek Makarewicz po raz kolejny będzie reprezentował nasze miasto, tym razem podczas Mistrzostwach Świata federacji WUAP, które odbędą się w Trnawie na Słowacja.

Wyjazd i udział w zawodach Pana Marka Makarewicza możliwy był dzięki udzielonemu dofinansowaniu przez Urząd Miasta Bartoszyce.