“Mała książka – wielki człowiek” – wyprawka dla 3-latka

Udostępnij na:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach zakwalifikował się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców.

Udział w nim mogą wziąć dzieci urodzone w 2015 roku, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy. Od połowy września 2018 roku podczas odwiedzin w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma w prezencie specjalną Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się:
– książka „Pierwsze wiersze dla…”,
– broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”,
– Karta Małego Czytelnika.

Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki dziecko otrzyma naklejkę do Karty. Kiedy Mały Czytelnik zbierze dziesięć naklejek, zostanie uhonorowany specjalnym imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców. Akcja kończy się 31 grudnia, a książki, które pozostaną po tym terminie niewydane, biblioteka będzie musiała odesłać. Ilość wyprawek ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyprawki wydajemy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Ogrodowej 1a w godzinach pracy biblioteki.

Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust.