Raport z miejskich inwestycji

Udostępnij na:

W tegorocznym budżecie bartoszycki samorząd zaplanował ponad 30 zadań inwestycyjnych. Część z nich stanowi kontynuację. Oprócz przedsięwzięć związanych z budową, modernizacją i naprawą dróg oraz chodników bartoszycki ratusz realizuje także mniejsze zadania, równie ważne dla mieszkańców.

Wraz z nadejściem słonecznej i ciepłej aury na części miejskich akwenów uruchomiono wodotryski. Z powodu awarii nie udało się uruchomić fontanny na terenie tzw. ogródka jordanowskiego. Urządzenie, oddane do użytku w ubiegłym roku, objęte jest gwarancją.

Nad jego uruchomieniem pracuje od kilku dni wykonawca. W cierpliwość uzbroić muszą się kierowcy uskarżający się na dziury w jezdniach. Ich naprawa nie będzie jednak w najbliższym czasie możliwa, gdyż wybrany wykonawca odstąpił od podpisania umowy. Tym samym ratusz zmuszony został do znalezienia innej firmy, która będzie w stanie wykonać zadanie.

Z postępu prac zadowoleni mogą być mieszkańcy ulicy Piłsudskiego, gdzie wraz z początkiem maja uruchomiony został nowy parking. W ramach zadania powstanie ponad 100 miejsc parkingowych, które w pełni dostępne będą dopiero po zakończeniu trwających prac.

Z nowych miejsc postojowych zadowoleni mogą być również mieszkańcy ulicy Korczaka, która częściowo została oddana do użytku. Utworzenie nowej drogi wraz z ponad 120 miejscami parkingowych to ważne działania, będące przygotowaniem terenu pod budowę nowej przeprawy mostowej, która przebiegać ma w ciągu ul. Poniatowskiego.

Podobny zakres robót prowadzony jest na ul. Nad Łyną. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei, do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Oprócz wymiany nawierzchni inwestycja obejmie przebudowę parkingów oraz oświetlenia. Na czas prowadzonych prac przygotowano specjalne objazdy. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia tego roku.

Roboty drogowe prowadzone są również na terenie powstającego osiedla 650-lecia. Po zamontowaniu sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej rozpoczęto budowę dróg, chodników oraz oświetlenia.

Od początku tego roku bartoszycki ratusz kontynuuje ważne zadanie, jakim jest rewitalizacja Starego Miasta. Ze względu na szeroki zakres inwestycji prace prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Obecnie roboty drogowe skupione są w obrębie ulicy Mazurskiej, gdzie układana jest nowa nawierzchnia.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ubiegłym roku z Banku Gospodarstwa Krajowego, przy ul. Wolskiego powstaje budynek wielorodzinny. Powstanie tam 18 lokali mieszkalnych, a inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Dzięki pozyskanym środkom wykonywana jest również termomodernizacja budynku przy u. Hubalczyków 2.

Należy wspomnieć o trwającej budowie pełnowymiarowej hali sportowej, która powstaje u zbiegu ulic Słowackiego oraz Korczaka. Obecnie prace polegają montażu elementów konstrukcyjnych tego długo wyczekiwanego przez mieszkańców obiektu.