Zapraszamy na Bartoszycki Tydzień Patriotyczny

Udostępnij na:

Zbliża po raz kolejny Bartoszycki Tydzień Patriotyczny. Program majowych obchodów zawiera wiele ciekawych wydarzeń podkreślających nasze przywiązanie i dumę z historii, tradycji i barw narodowych.

2 maja br. o godz. 11:00, na Placu Bohaterów Westerplatte odbędą się obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość z udziałem żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz delegacji służb mundurowych naszego powiatu zakończy Apel Pamięci oraz salwa honorowa. O 11:50 odbędzie się Koncert Patriotyczny. W Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 13:00 otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

3 maja, o godz. 10:00, w kościele pw. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiona zostanie  mszę w intencji Ojczyzny. Tego samego dnia na stanicy wodnej przy Hufcu ZHP o godzinie 12:00 Harcerski zwiad Uliczny. Na jeziorku miejskim o 14:30 odbędzie się prelekcja historyczna a po niej Festiwal Kolorów i Piknik Patriotyczny (z własnym koszykiem).

4 maja, o godzinie 10:00 w  Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Żywa Lekcja Historii (Spotkanie dla młodzieży szkolnej). Natomiast Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Patriotyczny Turniej Deblowy Piłkarzyków. Miłośnicy tej zabawy zagrają o Puchar Burmistrza. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 17:00 na terenie krytego lodowiska przy ul. Korczaka.

Bartoszycki Tydzień Patriotyczny zakończy się 5 maja, kiedy to, o godz.11:00 rozpocznie się rywalizacja w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinka sportowego oraz broni pneumatycznej organizowanych na strzelnicy bartoszyckiego „Mechaniaka”.