Za nami kolejna prelekcja skierowana do bartoszyckiej młodzieży

Udostępnij na:

14 marca w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się kolejna już prelekcja skierowana do młodzieży na temat profilaktyki nowotworowej. Tym razem tematem przewodnim była walka z nowotworami układu oddechowego. Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem nagród w konkursie plastycznym pn. „Wszystkim wesoło gdy czyste powietrze wokoło”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków i oceniano w nim przede wszystkim pomysłowość, zrozumienie tematu oraz samodzielność wykonania pracy.

Kolejnym punktem była prelekcja dr Olgi Liszczyńskiej, która w sposób bardzo przystępny przedstawiła młodzieży podstawowe zagadnienia związane z profilaktyką, a także zwalczaniem chorób nowotworowych. Młodzież mogła również zmierzyć się w quizie wiedzy prozdrowotnej gdzie zwycięzcą okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 (w składzie: Aleksandra Urbańska oraz Michał Monkiewicz).

Na wszystkich zainteresowanych czekał poczęstunek, możliwość zmierzenia ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, a także trening wydolnościowy na rowerze. Organizatorem spotkania było Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach we współpracy z Urzędem Miasta Bartoszyce oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bartoszycach.

Kolejnym tematem planowanej prelekcji będzie profilaktyka wirusa HPV oraz zagrożeń jakie on niesie.

Laureaci konkursu plastycznego:
I miejsce – Marcela Krywko (Przedszkole Publiczne nr 9)
II miejsce – Olaf Łukasik (Przedszkole Publiczne nr 2)
III miejsce – Emilia Kozera – (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1)

Wyróżnienia:
– Witek Ploch (Przedszkole Publiczne nr 2)
– Dominika Adamczyk (Przedszkole Publiczne nr 2)
– Agata Wasyliszyn (Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4)
– Hanna Hejno (Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4)
– Laura Szoda – Szubert (Przedszkole Publiczne nr 9)
– Ida Jóźwiak (Przedszkole Publiczne nr 9)
– Patryk Kozera (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1)