Miasto kontynuuje zadania inwestycyjne

Udostępnij na:

Od początku roku na terenie naszego miasta kontynuujemy realizację zadań inwestycyjnych.

Część z nich to przedsięwzięcia związane z budową i naprawą dróg oraz chodników. Są to prace związane z modernizacją ul. Korczaka. To bardzo ważna inwestycja, zarówno dla mieszkańców tej ulicy, jak również korzystających z możliwości rekreacji jakie daje Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej. Powstaną 123 miejsca parkingowe, 5 z nich przeznaczonych będzie dla osób niepełnosprawnych. W związku z inwestycją dodatkowe miejsca parkingowe powstają także przy ulicach Mierosławskiego oraz Traugutta. Prowadzone prace są przygotowaniem terenu w kontekście budowy nowej przeprawy mostowej, która przebiegać ma w ciągu ul. Poniatowskiego.

Zaawansowane roboty drogowe trwają również na osiedlu Piłsudskiego, gdzie w ramach inwestycji przebudowane zostaną drogi, oświetlenie uliczne oraz sieć kanalizacji deszczowej. Powstanie ponad 100 nowych miejsc parkingowych.

Warto wspomnieć także o pracach prowadzonych na terenie przyszłego osiedla 650-lecia w Bartoszycach. Obecnie realizowana jest część inwestycji, na którą miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 417 325 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Środki te przeznaczone są na budowę dróg wraz z chodnikami, montaż sieci wodociągowej, sanitarnej, deszczowej oraz budowę oświetlenia.

Wraz z początkiem stycznia rozpoczęto budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy ul. Słowackiego w Bartoszycach.