Trzeci dzień Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2013 – zobacz zdjęcia

Udostępnij na:

Trzeci dzień Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2013 w naszym mieście należał do konstruktorów pojazdów rowerowych, którzy przybyli na pierwszą edycję konkursu „Drugiego Życia Roweru” .

Zasady uczestnictwa były proste, należało bowiem zbudować pojazd na bazie elementów starego jednośladu wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku. Do tegorocznej edycji zgłosiło się dziewięć załóg wśród nich pojazdy trójkołowe zatytułowane „Majka Jeden”, “Mini straż pożarna”, “Riksza ” oraz pojazd najmłodszego uczestnika „Rower trójkołowy z przyczepką”, który powstał podczas wspólnej pracy ojca z synem.

Wśród niezwykłych konstrukcji pojawiły się także rower bez łańcucha z napędem na koło tylne, pojazd z napędem na koło przednie, „DoubleBike” oraz pojazd „Jadą wozy kolorowe” (zaprzęg konny)  wielokrotnego uczestnika podobnej imprezy rozgrywanej na rzece Łynie pt. „Mistrzostwa Polski Północno-Wschodniej Pływadeł”. Podczas konkursu można było zobaczyć także dwa już wręcz zabytkowe pojazdy rowerowe Pana Józef Warcaby z Kraszewa.

Wszyscy uczestnicy z dumą zaprezentowali swoje pojazdy w centrum miasta podczas rundy honorowej po placu Konstytucji 3 Maja, wokół którego tego dnia zgromadzili się wielbiciele jednośladów i wycieczek po Warmii i Mazurach.

W pierwszej edycji konkursu zwyciężył pojazd Pana Zbigniewa Michalaka pt. “Mini straż pożarna”. Drugie miejsce zajął trójkołowy rower “Riksza” zbudowany wspólnie przez Radosława Rykaczewskiego i Daniela Poniatowskiego. Trzecie miejsce zdobył najmłodszy uczestnik imprezy Jakub Lewandowski prezentując pojazd pt. „Rower trójkołowy z przyczepką”.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Rower bez łańcucha z napędem na koło tylne – Paweł Chmiel i Damian Dzwonnik,
  • „DoubleBike” – Daria Małkowska,
  • Pojazd Rowerowy – Majka Jeden – Henryk Romanowski,
  • Jadą wozy kolorowe (zaprzęg konny) – Alfred Rukszto

Dziękujemy za wsparcie firmie FAYAT BOMAG Polska Sp. z o.o., Zakładowi Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Bartoszycach oraz Salonowi Rowerowemu Czesława Ciućkowskiego z Olsztyna.

Konkurs “Drugie Życie Roweru” nie był jedyną atrakcją tego dnia w Bartoszycach, bowiem tuż po zakończeniu konkursu mieszkańcy mogli posłuchać orkiestry OSP Nadarzyn podczas przemarszu ulicami miasta i koncertu na placu Boh. Westerplatte.