Młodzi bartoszyczanie wyróżnieni w konkursie „Barwy Wolontariatu”

Udostępnij na:

Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze i pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny.

W trosce o dalszy rozwój wolontariatu w naszym kraju oraz chcąc uhonorować tych, którzy zdecydowali się włączyć w działalność wolontarystyczną, Centra Wolontariatu skupione w Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce zorganizowało kolejną XVII edycję konkursu pod nazwą Barwy Wolontariatu.

Miło nam poinformować, że na poziomie naszego województwa, wytypowani przez Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych SION w Bartoszycach w konkursie „Barwy Wolontariatu”, Karolina Koper Jędryczka oraz Kajetan Kosiński, zostali docenieni przez Kapitułę. Ponadto Karolina Koper Jędryczka znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów, a Kajetan Kosiński otrzymał wyróżnienie.

Uroczysta gala, odbyła się 12 grudnia w salach kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, a dyplomy wraz z gratulacjami nasi wolontariusze otrzymali od Wicemarszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Wioletty Śląskiej – Zyśk. Wydarzenie uświetnił koncert Ani Broda, wokalistki i mistrzyni gry na cymbałach wileńskich.

Działalność Karoliny Koper – Jędryczka, została również zauważona i doceniona przez Burmistrza Miasta Bartoszyce, podczas tegorocznej Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia w Bartoszyckim Domu Kultury.