Bartoszyce uczestnikiem programu Wander Book – Dziennik Turystyczny

Udostępnij na:

Miasto Bartoszyce znalazło się w międzynarodowym projekcie Wander Book, którego celem jest wskazanie miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów, jak i tych, o których warto się dowiedzieć. Obecnie, oprócz Polski, projekt Wander Book działa w Czechach (skąd przewędrowała idea), Niemczech, Słowacji oraz Austrii.

Wander Book zaciekawi szczególnie te osoby lubiące podróżować oraz gromadzić pamiątki z odwiedzanych miejsc. Wśród atrakcyjnych celów turystycznych naszego miasta znajdują się: Miasto Bartoszyce, Brama Lidzbarska, Kościół św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Kościół św. Jana Chrzciciela.

Główną ideą programu jest popularyzacja turystyki i zbudowanie rzetelnej bazy informacji o miejscach oraz punktach, które warto odwiedzić. Atrakcje turystyczne przedstawione są w formie Wizytówek Turystycznych (Wander Cards) czyli naklejek z kuponami, które można wklejać do Dziennika Turystycznego tworząc w ten sposób niepowtarzalny album. Osoby najbardziej wytrwałe w kolekcjonowaniu mogą liczyć na odznaki, a nawet dodatkowe nagrody.

Obecnie w Polsce wydanych jest ok. 1600 Wander Cards. Wykaz miast i obiektów, w których można znaleźć kolejne naklejki dostępny jest na stronie www.pl.wander-book.com.

Bartoszyckie naklejki wraz z Dziennikiem Turystycznym są do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Boh. Warszawy 96.