Za nami 16. edycja Bartoszyckiego Biegu Niepodległości. Wyniki i zdjęcia!

Udostępnij na:

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, już po raz szesnasty, odbył się w naszym mieście Bartoszycki Bieg Niepodległości. Mimo mroźnej aury w zawodach wzięła liczna grupa miłośników biegania, którzy aktywnie włączyli się w obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Start biegu poprzedzono wspólnym odśpiewaniem hymnu. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach BOSiR przygotował dyplomy oraz puchary.

Kat I dziewcząt /rocznik 2011 i młodsi/
1. Anna Narkowicz
2. Lena Śliwińska
3. Kinga Germel
4. Anna Biernacka
5. Lena Magun
6. Aleksandra Socha
W tej kategorii wzięło udział 22 zawodników

Kat I chłopców /rocznik 2011 i młodsi/
1. Bartosz Szanciło
2. Mateusz Sztynio
3. Kamil Zajączkowski
4. Adan Luźny
5. Szymon Kołakowski
6. Aleksander Korejwo
W tej kategorii wzięło udział 20 zawodników

Kat II dziewcząt /rocznik 2010-2009/
1. Lena Pomorska
2. Samanta Kozłowska
3. Emilia Rafalska
4. Lena Murawska
5. Lena Raczkowska
6. Kornelia Krywko
W tej kategorii wzięło udział 20 zawodników

Kat II chłopców /rocznik 2010-2009/
1. Bartosz Molęda
2. Marcel Łagocki
3. Gabriel Kuczyk
4. Maksymilian Kosiorek
5. Mateusz Jaroszewicz
6. Kacper Socha
W tej kategorii wzięło udział 14 zawodników

Kat III dziewcząt /rocznik 2008-2007/
1.Milena Szuksztul
2. Nina Puchalik
3. Martyna Kozoń
4. Kamila Stefańska
5. Aleksandra Narkowicz
6. Marta Jędrych
W tej kategorii wzięło udział 28 zawodników

Kat III chłopców /rocznik 2008-2007/
1. Kamil Uzarewicz
2. Brajan Kozłowski
3. Hubert Majak
4. Konrad Marciniuk
5. Błażej Speruda
6. Maciej Stasal
W tej kategorii wzięło udział 21 zawodników

Kat IV dziewcząt /rocznik 2006-2004/
1. Martyna Ogonowska
2. Karolina Piskorz
3. Weronika Rafalska
4. Hanna Zbikowska
5. Małgorzata Fiducik
6. Kornelia Gejda
W tej kategorii wzięło udział 34 zawodników

Kat IV chłopców /rocznik 2006-2004/
1. Jakub Maksymowicz
2. Igor Uściniak
3. Dawd Gadomski
4. Miłosz Lewoń
5. Gabriel Lewoń
6. Artur Kosiorek
W tej kategorii wzięło udział 21 zawodników

Kat V dziewcząt /rocznik 2003-2002/
1. Klaudia Wróbel
2. Weronika Stasal
3. Julia Kaczyńska
4. Emilia Stefańska
W tej kategorii wzięło udział 9 zawodników /pozostałe zawodniczki po ukończonym biegu nie przekazały kartek startowych/

Kat V chłopców /rocznik 2003-2002/
1. Sebastian Magdziarz
2. Rafał Metryka
3. Andrzej Danków
4. Maciej Duplicki
5. Dominik Szkoła
6. Przemysław Sochań
W tej kategorii wzięło udział 9 zawodników

Kat VI kobiet /rocznik 2001 – 1983/
1.Wioletta Baran
2. Weronika Stapel
3. Natalia Kędzior
W tej kategorii wzięło udział 3 zawodników

Kat VII mężczyzn /rocznik 2001 – 1983/
1.Kamil Misioł
2. Krystian Sikorski
3. Adam Bogdaniuk
4. Mateusz Sochań
5. Rafał Lach
6. Paweł Piechota
W tej kategorii wzięło udział 14 zawodników

Kat VIII kobiet /rocznik 1982 i starsi/
1. Alina Figat
2. Agnieszka Ogonowska
3. Anna Hinc – Kozłowska
4. Anna Żemajko
W tej kategorii wzięło udział 4 zawodników

Kat IX mężczyzn /rocznik 1982 i starsi/
1.Piotr Łaniewski
2. Mieczysław Paszko
3. Mirosław Figat
4. Janusz Wróblewski
5. Tomasz Tatol
6. Waldemar Lewandowski
W tej kategorii wzięło udział 16 zawodników

Najmłodszy uczestnik biegu: Maciej i Grzegorz Popingo ur. 14.12.2014

Ogólnie udział wzięło 235 zawodników