Odszedł od nas Stanisław Kierbiedź – działacz sportowy „Zasłużony dla Miasta Bartoszyce”

Udostępnij na:

IMG_0990

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 22 września 2017 roku w wieku 82 lat odszedł od nas Stanisław Kierbiedź, wieloletni działacz na rzecz sportu, człowiek instytucja, który jednocześnie był prezesem, księgowym, kasjerem, kierownikiem biura, sędzią, spikerem dziennikarzem. Sport masowy był oczkiem w głowie Pana Stanisława. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w naszym mieście oprócz drużyn szkolnych i klubowych prężnie rozwijał się sport w zakładach pracy, powstawały zakładowe drużyny w piłce nożnej, siatkówce kobiet i mężczyzn. Był wzorem do naśladowania i autorytetem zarówno wśród kadry trenerskiej jak również samych sportowców.

29 kwietnia 2009 roku za szczególne zasługi wniesione w rozwój bartoszyckiego sportu uchwałą Rady Miasta Bartoszyce otrzymał tytuł „Zasłużonego dla Miasta Bartoszyce”.
Pan Stanisław Kierbiedź pozostanie w naszej pamięci jako życzliwy, serdeczny i bliski nam człowiek.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że msza pożegnalna Pana Stanisława Kierbedzia odbędzie się 28 września o godzinie 14:30 w kościele św. Jana Chrzciciela skąd nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny przy ulicy Kętrzyńskiej.