Bartoszyce zaangażowane w Europejski Tydzień Mobilności

Udostępnij na:

Po raz pierwszy w Polsce grupa 7 miast, w tym Bartoszyce wspólnie organizuje wydarzenia w Europejskim Tygodniu Mobilności. W tym roku Europejski Tydzień Mobilności 16-22 września odbywa się pod hasłem „Czysta, współdzielona i inteligentna mobilność – dzieląc się, dotrzesz dalej!”. Uczestniczy w nim ponad 2150 miejscowości z całej Europy. Dzięki nastawieniu na to co wspólne, możemy razem zadbać o nasz komfort i wygodę, niezależnie od tego, w jaki sposób się poruszamy.

Razem zmierzamy do tego, żeby poruszanie się po naszych miastach było czystą przyjemnością i dawało możliwość oddychania czystym powietrzem. Dołącz do nas, zapraszamy! Twój udział jest ważny!

Planowane działania 22 września:

  • Bezpłatna komunikacja miejska,
  • Happening wspólnie z przedszkolakami i policją pod nazwą „Cukierek czy cytryna”,
  • Akcja sadzenia drzewek w ogródku jordanowskim godz. 12:00,
  • Metamorfoza bartoszyckiej ulicy, animacje dla najmłodszych pod hasłem „Chodź na ulicę!” (ul. Boh. Warszawy wjazd na Plac Boh. Westerplatte) godz. 12:30.

Wszystko dlatego, że zależy nam na komforcie życia w naszych miejscowościach. Na tym, żeby były jak najbardziej przyjazne i wygodne. Zgodnie z tegorocznym hasłem chcemy dzielić się – przestrzenią, energią i czystym powietrzem!

Wydarzenia organizują w swoich miastach: Piotr Petrykowski Burmistrz Bartoszyc, Monika Trzcińska, Burmistrzyni Braniewa, Rafał Kukla, Burmistrz Gorlic, Beata Klimek, Prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego, Robert Biedroń, Prezydent Słupska, Marek Materek, Prezydent Starachowic, Mateusz Klinowski, Burmistrz Wadowic.

 

a_bez samochoduplakatpodkład