Gabriela Gwiazdowska zwyciężczynią konkursu kulinarnego “Smaki 3 Kultur – Dary Lasu”

Udostępnij na:

W minioną sobotę 9 września na terenie centrum sportowego przy ul. Korczaka w Bartoszycach odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Smaki 3 Kultur”. Impreza była jedną z atrakcji 6. Pikniku Rodzinnego z cyklu „Dni Osadnika”. W tym roku potrawy przygotowywano w oparciu o dary lasu. Do rywalizacji stanęło łącznie 11 uczestników.

Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko samych uczestników lecz również mieszkańców, którzy licznie przybyli przyglądać się przygotowaniu poszczególnych potraw.

Zadaniem uczestników konkursu było przyrządzenie dań w oparciu o dary lasu tj. dziczyzna, grzyby, jeżyny czy maliny. Rywalizacji przyglądało się jury, które brało pod uwagę podanie potraw, dobór składników oraz ich smak.
Ostatecznie największą ilość punktów zdobyła Gabriela Gwiazdowska z Lidzbarka Warmińskiego, która przygotowała bażanta po polsku w sosie jabłkowo-żurawinowym.
Wszyscy uczestnicy konkursu, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali także bony pieniężne ufundowane przez Burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego.

Laureaci konkursu:
1 miejsce (bon pieniężny 400 zł) – Gabriela Gwiazdowska/Lidzbark Warmiński
2 miejsce (bon pieniężny 300 zł) – Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jesteś-my”
3 miejsce (bon pieniężny 200 zł) – Barbara Kabała/Lidzbark Warmiński
Wyróżnienia (bony pieniężne po 75 zł): Maciej Makutynowicz, Świetlica Wiejska w Galinach, Ewa i Emilia Jasudowicz, Paweł Karwowski, Damian Kijko (Warsztaty Terapii Zajęciowej SION), Anna Narkowicz, Gabriela Narkowicz, Marianna Narkowicz.