Odbyły się zawody strzeleckie z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem

Udostępnij na:

Z okazji kolejnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem, w dniu 14 lipca 2017 r. na strzelnicy „Mechaniaka” , odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane z inicjatywy Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy współpracy z Urzędem Miasta i LOK Bartoszyce.

Uczestnicy zawodów, strzelając z karabinków małokalibrowych rywalizowali w dwóch konkurencjach. W pierwszej odbyło się strzelanie indywidualne, podczas którego każdy wykonał 3 strzały próbne i 5 ocenianych w postawie leżącej. Były to jednocześnie eliminacje do konkurencji głównej, którą był drużynowy pojedynek strzelecki . Do finału zakwalifikowano 8 dwuosobowych zespołów, które rywalizowały w 7. seriach systemem „każdy z każdym”. Była to namiastka strzelania dynamicznego, w którym dwie drużyny po przebiegnięciu kilku metrów kładły się na stanowiska, a następnie strzelając do tzw. „biathlonek” czyli opadających celów przeciwnika. O zwycięstwie decydowała szybkość zestrzelenia celów.

Najlepszą w konkurencji indywidualnej była Ewa Łokuciejewska z Lidzbarka Warmińskiego przed Tomaszem Kubatem i Klaudią Olszewską. W konkurencji pojedynku strzeleckiego, dwa pierwsze miejsca przypadły zespołom z Lidzbarka Warmińskiego natomiast 3. był zespół z Tomaszem Kubatem i Piotrem Sekitą. Najlepszym okazał się zespół, który wszedł do finału dopiero z 7. wynikiem.

Wyniki pojedynku strzeleckiego:
1. Rzygalińska Klaudia, Godlewska Oliwia – 6 pkt.
2. Dziadosz Robert, Piotr Sekita – 5 pkt.
3. Kubat Tomasz, Sekita Piotr – 4 pkt.
4. Olender Daniel, Łazurkiewicz Damian – 4 pkt.
5. Olszewska Klaudia, Olszewski Patryk – 4 pkt.

Ostatnim akcentem zawodów było wręczenie nagród. Puchary dla trzech najlepszych drużyn ufundował Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, a wręczali je kombatanci mjr Ireneusz Hurynowicz, kapitan Jan Sadowski oraz Prezes Maciej Prażmo, wszyscy z Niezależnego Związku Żołnierzy AK. Wręczono również upominki i nagrody rzeczowe od posła na Sejm RP VIII kadencji Andrzeja Kobylarza, które otrzymali najlepsi w konkurencji indywidualnej. Szczególne słowa podziękowania należą się Tomaszowi Kubat, który był fundatorem amunicji sprawiając, że uczestnicy mieli ponad 2 godziny ostrego strzelania.

Sędzia główny zawodów,

Janusz Stolarkiewicz